Features:
Product Specifications
| Manufacturer Part Number | 7100226938 |
| Legacy SKU | 60440401796 |
| Overall Length (Inch) | 30.0" |
| Overall Length (mm) | 762.0mm |
| Overall Width (Inch) | 2.0" |
| Overall Width (mm) | 50.8mm |
| Micron Grade | Non Pertinent |
| Product Form | Sheet |
| Product Number | 732U |
| Grade | Non Pertinent |
| Grit | 180+ |
| Backing Weight | C Weight |
| Backing Material | Paper |
Warning:
This product can expose you to materials and/or chemicals including arsenic, lead, and other materials and/or chemicals which are known to the state of California to cause cancer and/or reproductive harm.
For more information, visit www.P65Warnings.ca.gov
Brand:
3M
Length (Inch):
30"
Length (Decimal Inch):
30.0000"
Length (mm):
762.00mm
Width (Inch):
2"
Width (Decimal Inch):
2.0000"
Width (mm):
50.80mm
Backing Material:
Paper
Grit:
180+
Backing Weight:
C Weight
interval quantity:
2000
Ships:
From Manufacturer
714.897.1700
Chat
Email
Quotes
Quick Order